Hakkımızda

Biz Kimiz
Biz Kimiz

Demir ve çeliğin yaklaşık olarak 5000 yıldır kullanıldığı tahmin edilmektedir. Demirin kullanılmaya başlanmasıyla ilgili birbirinden farklı iki rivayet vardır. Kimileri kaz dağlarında çıkan orman yangını sonucunda demirin işlenebileceğinin farkına varıldığına inanırken, kimileri de dünyaya düşen meteorlardan kopan metallerin insanlar tarafından işlendiğine inanmaktadır. 

Metaller ne zamandır işleniyor bilinmese de sağlamlığı, kısa süren üretim aşamaları, kolay şekil verilebilmesi, gözle kontrol edilebilmesi ve geri dönüştürülebilir olması çeliği bizim için değerli kılıyor. Bugün dünyanın tüm ülkelerinde ve her sektörde çelik kullanımı yaygınlaşmış ve özellikle inşaat sektöründe çeliğin kullanılmaya başlanması bir devrim olarak gösterilebilir. Çünkü çelik her açıdan ekonomiktir. Ekonomik olmasının yanı sıra geri dönüştürülebilir  ÇEVRE DOSTU dur. 1. Derece deprem kuşağı üzerinde kurulu olan Türkiye’de çeliğin inşaat malzemesi olarak kullanılmaya başlanması çok önemlidir. İnşa edilen yapıların sağlam ve dayanıklı olmasının temelinde kullanılan çelik malzemelerin katkısıyla olur. Bu nedenle can güvenliğimiz için çelik çok önemli yere sahiptir.

2011 yılında Emrah POLAT tarafından kurulan ve 2013 yılında METALIKON çelik yapı Limited Şirketi olarak unvan alan şirketimiz, çelik ve metal işlemeciliğinde çığır açmayı, çeliğin gücü ile estetiği bir araya getirip sanat eseri yapılar inşa etmeyi amaç edinmiştir. Hedefi önce Türkiye’ye daha sonra da bütün ülkelere hizmet vermek olan METALIKON, çok hızlı ve sağlam adımlar ile ilerlemektedir. İlerleyen yıllarda hakkımızda duyabileceğiniz tek şeyin “metal – çelik alanında bir İKON” söylemidir.